عسلویه

« بدانجا رسيد دانش من كه دانستم همي كه نادانم »

مسوول فرهنگ ترافیک و آموزش راهنمایی و رانندگی استان بوشهر گفت: کارشناسان پلیس راه علت حادثه رانندگی

به گزارش «عسلویه نیوز»، سروان خدارحم آبادی افزود: در این حادثه که در ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه روز گذشته در کیلومتر پنج محور برازجان به بوشهر رخ داد یک دستگاه خودرو سمند پس از تصادف با عابر پیاده از جاده منحرف و با پایه برق برخورد کرد.

وی اضافه کرد: افتادن پایه برق روی این خودرو باعث آتش گرفتن آن شد و پنج سرنشین خودرو همگی در آتش سوختند.

آبادی ادامه داد: هم اکنون هویت راننده این خودرو علی اکبر علی نژاد ۳۵ ساله، اهل بروجن و ساکن گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد مشخص شده است.

وی یادآورشد: دیگر سرنشینیان این خودرو مرد ۵۰ ساله، زن ۴۵ ساله و دو دختر ۲۲ و ۱۸ ساله است که همگی جان سپرده اند.

مسوول فرهنگ ترافیک و آموزش راهنمایی و رانندگی استان بوشهر ادامه داد: به دلیل سوخته شدن این افراد اجسادشان قابل شناسایی نیست.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم دی ۱۳۹۱ساعت 16:32  توسط _____شاكرصادقي اميري____  | 

مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از صادرات بیش از ۱٫۳ میلیارد دلار کالا در آذر ماه سال جاری ب

ه گزارش “عسلویه نیوز” احمد پورحیدر پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گمرک منطقه ویژه فعالیت بسیار ارزشمندی در راستای رشد و توسعه منطقه ویژه دارد و شاهد روند رو به رشد صادرات و واردات در این گمرک هستیم.

مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از صادرات بیش از ۱٫۳ میلیارد دلار کالا در آذر ماه سال جاری به خارج از کشور در گمرک منطقه ویژه خبر داد.

پورحیدر تصریح کرد: محصولات صادراتی شامل پلی‌اتیلن سبک و سنگین- میعانات گازی- گازهای پروپان، بوتان- کود اوره- اتیلن- اوره- گوگرد- سیمان- ارتوزایلین و متانول است که به کشورهای مختلف صادر شده است.

وی افزود: صادرات غیر نفتی به وزن ۵۴۸  هزار و۳۱۴  تن به ارزش ۴۵۳ میلیون و ۲۰۹ هزاردلار بوده است.

این مسئول گفت: صادرات میعانات گازی به وزن یک میلیون و ۳۰ هزار تن به ارزش ۹۴۰ میلیون و ۱۵۹ هزار دلار است.

پور حیدر اضافه کرد: در مجموع یک میلیون و ۵۷۸ هزار و ۵۰۲ تن کالا به ارزش بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار در آذر ماه سال جاری از طریق گمرک منطقه ویژه پارس به  خارج از کشور صادر شده است.

مدیر گمرک منطقه ویژه انرژی پارس در ارتباط با واردات کالاهای پروژه‌ای و قطعی نیز گفت: در آذر ماه سال جاری واردات قطعی از طریق گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ۲۰۲ تن کالا به ارزش چهار میلیون و ۷۵۸ هزار و چهارده دلار و واردات پروژه‌ای ۲۵ هزار و ۷۷۶ تن کالا به ارزش ۱۹۲ میلیون و ۲۰۹ هزار دلار بوده است.

پورحیدر اذعان داشت: عمده کالاهای وارد شده تجهیزات پالایشگاهی و مواد شیمیایی مورد استفاده مجتمع‌های پتروشیمی‌ و فازهای پالایشگاهی بوده است.

وی یادآور شد: در مجموع بیش از ۲۵ هزار تن کالا به ارزش ۱۹۶ میلیون و ۹۶۷ هزار دلار کالا از طریق گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس وارد کشور شده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم دی ۱۳۹۱ساعت 16:29  توسط _____شاكرصادقي اميري____  | 

بیمارستانی که برای راهندازی ان سالها باید صبر کنیم

خشدار ویژه عسلویه از راه‌اندازی بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه در شهریور امسال خبر داد.
فارس نوشت: عبدالله نادری در نشست با مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: مردم چند سال در انتظار این بیمارستان هستند که انتظار داریم در شهریور امسال شاهد افتتاح و بهره‌برداری از این بیمارستان مجهز و استاندارد باشیم.
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر نیز اظهار داشت: بیش از 230 هزار نفر از جمعیت استان زیر پوشش تامین اجتماعی هستند که خدمات متنوع و ارزنده‌ای توسط این نهاد به مردم ارائه می‌شود.
عبدالمجید رازه افزود: کیفیت بخشی به خدمات 18 گانه و رضایت خاطر مردم و مراجعه‌کنندگان به مراکز این سازمان در سطح استان از مهم‌ترین اولویت‌های مسئولان است که انتظار داریم مورد توجه کارکنان تامین اجتماعی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی در استان بوشهر تلاش زیادی برای بهبود خدمات درمانی از خود نشان داده‌اند و بدون اغراق سطح کیفی خدمات رشد محسوسی داشته است.
رازه بیان کرد: راه‌اندازی شعب اقماری تامین اجتماعی در استان طی چند سال اخیر به شکل مطلوبی انجام گرفته و این شعب در رضایت خاطر مردم نقش ویژه‌ای دارند.
در این نشست، مشکلات مردم عسلویه در حوزه تامین اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم دی ۱۳۹۱ساعت 16:26  توسط _____شاكرصادقي اميري____  | 

50400000000000 ؛ درآمد ايران از عسلويه

در آمد كشور از گاز، ميعانات و ساير محصولات مرتبط با آن در عسلويه طي سال گذشته 42 ميليارد دلار اعلام شد، رقمي كه اگر با دلار مرجع 1200 توماني محاسبه شود، به عدد رقمي بالاتر از 540000000000000 تومان خواهد رسيد، رقمي كه بايد با تريليون معادل سازي كرد.
 مديرعامل شركت نفت و گاز پارس  با اعلام اينم آمار افزود: با احتساب نفت بشکه ای 50 دلاری سال گذشته حدود 42 میلیارد دلار از محل تولید گاز طبیعی، میعانات گازی و سایر محصولات گازی تولیدی فازهای پارس جنوبی درآمد نصیب کشور شده است.
موسي سوري كه با مهر گفتگو كرده، افزود: با اجرای طرحهای مختلفی همچون طرح توسعه فاز یک و تکمیل چاه‌های دریایی فاز 9 و 10 ظرفیت تولید روزانه گاز پارس جنوبی به 280 تا 285 میلیون مترمکعب افزایش یافت.
وي با اشاره به تعریف 4 فاز جدید برای توسعه پارس جنوبی از احتمال توسعه فازهای 25، 26، 27 و 28 این میدان مشترک گازی خبر داد و گفت: درآمدهای گازی ایران با توسعه پارس جنوبی با افزایشی 3 برابری به 120 میلیارد دلار می‌رسد.
سوری با بيان اينكه بر اساس اهدافی که تا امروز تعریف شده، میدان پارس جنوبی برای 24 فاز تعریف شده بود، ادامه داد: اما تاکنون مطالعاتی در سطح شرکت ملی نفت برای توسعه پارس جنوبی تا 28 فاز انجام شده است.
وي با بیان اینکه اگر مطالعات مهندسی مخازن جواب دهد 4 طرح توسعه جدید برای افزایش برداشت گاز از پارس جنوبی تعریف و عملیاتی خواهد شد، تاکید کرد: در شرایط فعلی آمادگی توسعه این میدان گازی در قالب چهار طرح توسعه جدید فازهای 25، 26، 27 و 28 وجود دارد.
میدان گازی پارس جنوبی یکی از بزرگترین منابع گازی جهان است که بر روی خط مرزی مشترک ایران و قطر در خلیج فارس قرار دارد و یکی از اصلی‌ترین منابع انرژی کشور به شمار می‌رود. ميدان شمالي و سهم ايران، 50 درصد از ذخایر گاز کشور و هشت درصد از ذخایر گاز طبیعی جهان را شامل مي شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم دی ۱۳۹۱ساعت 16:24  توسط _____شاكرصادقي اميري____  |